
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 17 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 17 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 2400
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54459
Ext.Price$0.54459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54459 | $0.54459 |
| 10 | $0.39156 | $3.91560 |
| 25 | $0.35223 | $8.80575 |
| 50 | $0.33017 | $16.50850 |
| 100 | $0.30949 | $30.94900 |
| 300 | $0.29279 | $87.83700 |
| 500 | $0.27700 | $138.50000 |
| 1000 | $0.26845 | $268.45000 |
| 3000 | $0.25350 | $760.50000 |
| 5000 | $0.23938 | $1196.90000 |
